U četvrtak, 01.05.2008, na jezeru Bundek odr?ava se "Humanitarni turnir Bundek 2008".
Turnir se igra na terenu za rukomet na pijesku na Bundeku, s po?etkom u 8 sati i zavr?etkom u 20 sati. Teren za rukomet na pijesku nalazi se isto?no od jezera Bundek.

U nastavku vijesti pogledajte raspored utakmica, te pravila turnira. Pozivamo sve ekipe na fair play te na što bržu i točniju izmjenu ekipa na terenu kako se ne bi kasnilo s rasporedom.

Pravila i propozicije

1. Utakmice će se igrati 2 puta po 7 minuta.
  2. U grupi kod muških te na svim ženskim utakmicama, u slučaju rezultata 1:1 u setovima, igrat će se na zlatni gol. Ekipa koja prva zabije gol pobjeđuje s rezultatom 2:1.
  3. U utakmicama četvrtfinala, polufinala te utakmici za treće mjesto i finalu, u slučaju rezultata 1:1 u setovima, igra se shoot-out. U prvoj seriji puca se po 3 shoot-outa, a ako je rezultat još uvijek izjednačen, kreće se s pucanjem shoot-outa jedan za jedan.
  4. Za pobjedu se dobiva 2 boda, a za poraz se ne dobivaju bodovi.
  5. Nadamo se da ovo pravilo neće biti potrebno. U slučaju nedolaska ekipe na utakmicu, istoj se oduzima 1 bod.
  6. U slučaju jednakog broja bodova u skupini, prvi kriterij je međusobni susret, a ukoliko se zatvorio krug, kriteriji su redom: set razlika, gol razlika, te veći broj postignutih golova. Ako i tad ekipe budu jednake, odluka o ekipi koja ide dalje donijet će se izvlačenjem.
  7. Molimo sve ekipe da dođu na svoju prvu utakmicu barem 30 minuta ranije te da, prije iste, doniraju kotizaciju nadležnoj osobi.
  8. Također molimo točnost na svakoj utakmici, kako se ne bi kasnilo u rasporedu. Očekujemo brzu izmjenu ekipa na terenu. Za zagrijavanje će na raspolaganju biti prostor za zagrijavanje pored terena.

Raspored

Molimo sve ekipe da dođu barem 30 minuta prije svoje prve utakmice, te da prije iste doniraju kotizaciju.